Szyfrowanie danych - Kompendium wiedzy

Trafione prezenty na Dzień Dziecka

Początek czerwca to wyjątkowy okres. Na dworze robi się coraz cieplej i w powietrzu czuć lato, a co za tym idzie – ludzie chętniej wychodzą na dwór, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, do zdrowego rozwoju których niezbędny jest kontakt ze światłem słonecznym. Dlatego też, korzystając z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, wykorzystaj okazję, by sprezentować maluchowi coś, co pozwoli mu miło spędzać czas poza domem.

Jak wybierać prezenty?

By prezent trafił w gusta dziecka i zbyt szybko mu się nie znudził, należy wiedzieć, w jaki sposób wybrać odpowiednią zabawkę. Nie należy dawać się skusić reklamom obiecującym doskonałą zabawę, które wmawiają ludziom, co jest obecnie modne. Przede wszystkim trzeba postawić na rozsądek, znajomość swojej pociechy i jego dobro.

Doświadczeni rodzice radzą, by podczas wybierania zabawki na Dzień Dziecka kierować się przede wszystkim zainteresowaniami malucha. Dobrze dobrany prezent powinien nawiązywać do tego, co pociecha lubi, nawet jeśli będzie to niewielkie nawiązanie. Dzięki elementom, do których dziecko żywi sympatię, można wpoić mu wiele wartościowych umiejętności i sporo wiedzy, która zostanie w nim na długie lata, ponieważ nie ma efektywniejszego sposobu nauki niż ta przez doskonałą zabawę.

Pierwszym, co należy zrobić, jest jasne określenie, co lubi twoje dziecko. Gdy to wiesz, możesz swobodnie wybierać spośród innych produktów, w zależności od tego, co twoim zdaniem najbardziej przyda się maluchowi. Jeśli twoja pociecha nie przepada za sportem i preferuje siedzący tryb życia, warto pomyśleć o akcesoriach sportowych z motywami z jej ulubionych bajek, które w naturalny sposób zachęcą do korzystania z nich. Ruch to zdrowie, dlatego należy motywować dzieci do aktywnego spędzania czasu na dworze.

Decydując się na prezent, nie zapomnij również o bezpieczeństwie pociechy. Wybieraj tylko te produkty, które opatrzone są znakiem CE świadczącym o tym, że spełniły one Unijne normy dotyczące jakości i bezpieczeństwa. W przypadku produktów materiałowych istotny jest również Certyfikat GOTS.

Dbając o bezpieczną zabawę malucha, pamiętaj również, by wybierać zabawki dostosowane do jego wieku. Oznaczenia wiekowe znajdziesz w karcie danego produktu na stronie internetowej bądź na opakowaniu zabawki w widocznym miejscu. Granice wieku tworzone są na podstawie możliwości intelektualnych i fizycznych dzieci, dlatego warto kupować takie zabawki, które przeznaczone są dla grupy wiekowej, do której należy twoja pociecha. Zabawki dla młodszych dzieci mogą okazać się zbyt łatwe i zbyt mało interesujące, zaś te dla dzieci starszych mogą być zbyt trudne lub niebezpieczne – mogą zawierać małe bądź ostre elementy, które mogą zostać przez malucha połknięte.

Jaki prezent wybrać?

Bez względu na to, czy szukasz zabawki, z której dziecko może korzystać w domu, czy takiej, która zapewni mu masę frajdy na zewnątrz, najważniejszą rzeczą jest trafienie w gusta malucha. Jeśli wiesz, że twoja pociecha uwielbia tworzyć zawiłe konstrukcje, spraw jej Lego Friends, które pozwolą nie tylko rozwijać wyobraźnię przestrzenną, ale również tę twórczą podczas tworzenia wciągających fabularnych scenariuszy.

Jeśli zaś twoje dziecko lubi zabawy umysłowe oraz rywalizację, doskonałym pomysłem będę planszówki, takie jak gra Taboo, w która grać można zarówno w domu jak i na zewnątrz, rozwijając kompetencje językowe, szybkie myślenie i pomysłowość dzieci.

Wybór właściwego prezentu to, wbrew pozorom, ważna decyzja, dlatego nie należy jej bagatelizować, kupując to, co często pojawia się w reklamach. Nie oznacza to jednak, że popularne produkty nie są wartościowe. By zapewnić maluchom odpowiednią dawkę ruchu, postaw na sprzęty sportowe. Kup dziecku fishboard – małą deskorolkę, która swoją nazwę wzięła od charakterystycznego kształtu ryby, bądź łyżworolki czy hulajnogę, dzięki którym twoja pociecha będzie mogła szaleć na podwórku razem z rówieśnikami. Pamiętaj jednak, by zadbać o bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Do sprzętów sportowych dokup ochraniacze na kolana, łokcie i dłonie ora kask, który zabezpieczy głowę pociechy.

Jeśli masz ogródek bądź działkę, również tam możesz zapewnić maluchowi doskonałe miejsce o zabawy. Każde dziecko pragnie o ogrodowej trampolinie, a teraz, dzięki nowoczesnym technologiom, które obniżyły koszty produkcji, każdy może sobie pozwolić na jej zakup. Spraw więc dziecku ogromną przyjemność, zaskakując go na Dzień Dziecka trampoliną bądź basenem, z których będzie mogło korzystać samodzielnie, z członkami rodziny bądź z rówieśnikami. To niezwykle prosty sposób, by zmotywować nawet największego domatora do wyłonienia się z domu i zdrowego korzystania z pięknej pogody. Pamiętaj jednak, by odpowiednio zabezpieczyć skórę dziecka. Krem z odpowiednim filtrem i czapka z daszkiem to podstawa, szczególnie w gorące, słoneczne dni, kiedy silne promienie słoneczne mogą zaszkodzić nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. A potem baw się razem ze swoją pociecha w najlepsze!

 

Materiał zewnętrzny