Odzyskaj skradziony telefon

Przegląd najpopularniejszych programów ułatwiających odzyskanie skradzionego telefonu

Kradzież czy też zgubienie telefonu może być wielkim problemem, szczególnie gdy urządzenie było drogie, a co gorsze były tam ważne dla nas dane. Na szczęście obecnie mamy już takie możliwości, że nie będziemy już stali na straconej pozycji. O zabezpieczaniu się trzeba pomyśleć odpowiednio wcześnie i to najlepiej od razu po kupieniu telefonu.

W internecie mamy bogaty zestaw programów, które ułatwiają odnalezienie skradzionej czy też zawieruszonej komórki. Z reguły oferuję one kilka funkcji. Będzie tam między innymi możliwość śledzenia urządzenia za pomoc GPS, wysłanie powiadomienia o zmianie karty SIM czy tez blokowanie i kasowanie poufnych danych zdalnie. Programy takie są jednak najczęściej płatne. Warto jednak zastanowić się czy jednak te dane, które tam mamy nie będą dla nas cenniejsze niż opłata za taki program.

1. Anti-Thief

Komercyjny program, który jest przeznaczony dla posiadaczy smartfonów z systemem Symbian. To sprzęt, który będzie informował o wymianie karty SIM. Poza tym można także uruchomić głośny alarm i będzie również okazja do tego, by podsłuchiwać złodzieja.

2. mGuard

To akurat taki program, który będzie darmowy i działa na platformie Java. Posiada małą ilość funkcji i nie będą wymagać obsługi GPRS ani moduł GPS. Program wysyła powiadomienia o tym, że wymieniona była w urządzeniu karty Sim w telefonie. Zaletą będzie to że stanowi znikome obciążenie dla procesora i potencjalny złodziej nie będzie jej zauważał.

3. Phone Guardian

Komercyjny program, który jest przeznaczony do urządzeń z systemem Symbian. Wiele funkcji sprawia, że program będzie sobie dobrze radził. Potrafi blokować telefon po otrzymaniu odpowiedniego SMS-a. Dezaktywacja komórki może również następować w momencie, gdy wymiana będzie karty Sim. Dodatkowo jest aplikacja, która będzie emitować głośny dźwięk w momencie, gdy pojawi się jedno ze zdarzeń blokujących telefon.

Śledzenie GPS

4. RecoveryCop

RecoveryCop to aplikacja, która reklamuje się jako zmora złodziei komórek. I rzeczywiście tam ilość różnorakich opcji zabezpieczających jest bardzo duża. Wysoka cena będzie jednak takim elementem ograniczającym dostępność dla niektórych. Program emituje alarm, powiadamia o wymianie karty SIM, rejestruje SMS-y, które są z takiego urządzenia wysyłane. Można również sprzęt podsłuchiwać. Program ma również funkcję monitorowania przez GPS.

5. Remote Tracker

To darmowy program, który pozwala lokalizować skradziony telefon z systemem Windows Mobile. Aplikacja będzie korzystać z odbiornika GPS, dlatego jęsli urządzenie go nie posiada to będzie przybliżona lokalizacja ustalona za pomocą systemu Open CellID.