Odzyskaj skradziony telefon

Programy, które pomogą odzyskać skradziony telefon

W odnalezieniu skradzionego telefonu pomóc mogą nam specjalne programy. Jednym z nich jest SimGuard stworzony z myślą o osobach, które korzystają z urządzeń oferowanych przez BlackBerry. Już po wymianie karty SIM narzędzie jest odpowiedzialne za wysłanie wiadomości tekstowej, w której znajdują się dane nowej karty i numer IMEI telefonu, z którego korzystamy. SMS jest niewidoczny dla użytkownika, jest jednak bardzo pomocny, jeśli policja podejmuje próbę namierzenia złodzieja.

Przydaje się także w momencie, gdy należy zablokować telefon komórkowy w sieci jego operatora. Inną ważną funkcją, jaką oferuje nam wspomniane oprogramowanie jest ta, która pozwala na ustalenie miejsca, w którym należy szukać telefonu. Jeśli mamy do czynienia z urządzeniem, które posiada odbiornik GPS, program pod zdefiniowane wcześniej numery wysyła szczegółowe dane odnoszące się do lokalizacji. Na przybliżone miejsce, w którym znajduje się telefon mogą też liczyć właściciele tych urządzeń, które nie zostały wyposażone w nawigację satelitarną. Program ma charakter komercyjny.

Anti Theft Protection Software

Innym rozwiązaniem, którym warto jest się zainteresować jest też SmartProtect Mobile Anti Theft Protection Software. Tym razem mamy do czynienia z oprogramowaniem darmowym, które zostało stworzone z myślą o osobach korzystających z telefonów komórkowych wyposażonych w system Windows Mobile. Aplikacja gwarantuje nam zablokowanie telefonu, dzięki czemu możemy oczekiwać, że urządzenie nie będzie już przedstawiało większej wartości dla złodzieja. Nie bez znaczenia jest i to, że program może tez skasować foldery wskazane przez nas wcześniej, a nawet zawartość naszej książki adresowej.

Kradziony telefon

Oczywiście, z najbardziej radykalnych funkcji warto korzystać w sposób przemyślany. Theft to z kolei darmowy program, z istnienia którego ucieszą się właściciele telefonu z systemem Symbian S60. Aplikacja jest włączana, jeśli odebrany zostanie SMS z treścią, która wcześniej została przez nas ustalona. Jej plusem jest też funkcja alarmu.

Ultimate Theft Alert

To z kolei program płatny reagujący na wymianę karty SIM. Pozwala nie tylko na skasowanie urządzenia, ale również śledzić złodzieja przesyłając wszystkie wysyłane przez niego wiadomości oraz informacje na temat wykonywanych połączeń telefonicznych.