Lokalizowanie telefonu komórkowego

Legalne namierzanie telefonu?

Jak się okazuje lokalizowanie komórek nie musi być żartem. Usługa ta funkcjonuje i rzeczywiście można ją wykorzystywać, ma wielu zwolenników, ponieważ mają to dla nas wszyscy operatorzy komórek. Są tez komercyjne propozycje, które będą się opierać na wykorzystywaniu usługi lokalizacyjnej, które to pozwolą znajomym śledzić położenie dzięki komórkom. Niezależnie od tego zawsze będzie trzeba mieć na uwadze, że będzie to wymagać zgody właściciela. Chyba, że będzie chodziło o komórkę służbową. Wtedy to pracodawca decyduje o tym, że chce takie śledzenie prowadzić i będzie miał okazję to aktywować.

Namierzanie telefonu pracownika lub dziecka

To bardzo ważne dla tych firm, które działają na takiej zasadzie, że pracownicy jeżdżą w teren. Chodzi tutaj o firmy kurierskie, przedstawicieli handlowych czy firmy ochroniarskie. Podobna ofertę mają również sieci komórkowe dla rodziców. Chodzi o to, że rodzice mogą wysłać jednego smsa i bardzo szybko dowiedzą się, gdzie znajduje się ich dziecko. Położenie dziecka będzie można również sprawdzać przez internet, ale będzie trzeba tego dokonywać za jego zgodą.

Permanentna inwigilacja

Jeśli ktoś jest zazdrosny czy mocno podejrzliwi i namierzenie telefonu mu nie będzie wystarczało to można również pomyśleć o innym rozwiązaniu. Klienci chcą bowiem podsłuchiwać rozmowy oraz czytać smsy. Uda się już taki telefon kupić mniej więcej za około 2 tysiące złotych. Wyglądać będzie jak zwykły telefon i dlatego można bez problemu dać go w prezencie i nikt nie będzie nawet spodziewał się, że jest śledzony. Szef Stowarzyszenia Detektywów Polskich podkreśla jednak dość mocno, że przygotowywanie podsłuchów jest nielegalne.

Lokalizator telefonu

Jeśli nagranie czy rozmowa będzie zdobyta w taki sposób to i tak nie będzie możliwości jej wykorzystywania w sądzie. Co innego będzie, gdy mamy detektywa, którego zeznania będą już traktowane jako dowód. Poza tym takie zabawki, które dostajemy są raczej marnej jakości a na taki porządny sprzęt nie będzie nas stać, bo to już wydatek znaczący.