Lokalizowanie telefonu komórkowego

Śledzenie telefonów – nie daj się oszukać!

Przeciętny użytkownik sieci na co dzień może się spotkać z mnóstwem ofert w sieci, które proponują śledzenie telefonu zdalnie za pobraniem konkretnej opłaty. Bardzo dużo osób daje się skusić na taką ofertę z różnych przyczyn- chce wiedzieć co robi dziecko po szkole, jak odszukać małżonka, brata czy siostrę, ale korzystają z tego także pracodawcy którzy chcą wiedzieć co porabiają ich pracownicy. Możliwości śledzenie telefonu zdalnie przy pomocy sieci jest wiele, ale zawsze trzeba brać pod uwagę to czy firma oferująca swoje usługi jest uczciwa i czy oferta jaka jest nam przedstawiana nie ma ukrytych „haczyków” .

Lokalizacja telefonu – nie wierz oszustom

Bardzo często oferta jaką udaje nam się wyszukać w sieci wygląda pozornie bardzo niewinnie i nie daje żadnych podstaw do wynajdowania w niej fałszerstw. Przeważnie firmy oferujące swoje usługi dają nam możliwość wyśledzenia telefonu oraz jego użytkownika, co daje nam pojęcie w jakim miejscu przebywa lub w jakim kierunku zmierza. W tym wszystkim najważniejsze jest to, że wystarczy tylko podać numer telefonu i żadnych innych więcej informacji nie musimy udostępniać.

Również koszty takiej oferty nie są wysokie, przeważnie oscylują w granicach 30 do 40 złotych za jednorazową usługę, jaką zamawiamy poprzez wysłanie sms-a. firma jaka przedstawia swoje usługi przekonuje, że po wysłaniu sms-a otrzymamy po chwili informacje o lokalizacji telefonu i wszystkie szczegóły jakie dotyczą tej informacji. Jednak w praktyce okazuje się, że bardzo często ta usługa nie działa, a my nic nie możemy z tym zrobić bo jest to zgodne z regulaminem.

Sms-owi naciągacze

Jak to się dzieje?

Otóż w większości regulaminów firmy umieszczają drobnym druczkiem wiadomość, że tak naprawdę cała oferta jest zabawą i śledzenie telefonu w taki sposób nie jest zwyczajnie możliwe. W odpowiedzi przeważnie otrzymuje się wiadomość tekstową o humorystycznym zabarwieniu, która uświadamia nas że właśnie niepotrzebnie wydaliśmy pieniądze i daliśmy się naciągnąć oszustom.

Co zrobić by uniknąć takich sytuacji?

Cały mechanizm takich ofert wykorzystuje ludzką naiwność i nieświadomość możliwości technologicznych. Ma to tylko jeden cel – naciągnąć na drogiego sms-a i dać zarobić bliżej nieokreślonej firmie. Przed wysłaniem wiadomości postarajmy się znaleźć informacje o firmie i nie ulegajmy żadnym sloganom reklamowym. Przeczytajmy tez regulamin, pomimo jego całych zawiłości. Śledzenie telefonu jest możliwe, ale nie poprzez wysłanie zwykłego sms-a, jest to bardziej skomplikowane.